Mężczyzna z siekierą w ręku niszczył wiatę przystankową w Starachowicach w biały dzień. Wszystko nagrał miejski monitoring. Policja opublikowała nagranie, a 38-latek - zatrzymany chwilę po zdarzeniu - usłyszał zarzuty i może trafić za kratki na nawet 5 lat.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Dyżurny starachowickiej policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie demolującym wiatę przystankową przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Funkcjonariusze nie musieli długo szukać - 38-latek wciąż kręcił się w okolicy. Chwilę przed zatrzymaniem wyrzucił siekierę w pobliskie krzaki, jednak policjanci zdążyli zabezpieczyć narzędzie.

Badanie alkomatem nie pozostawiło wątpliwości - mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Szkody, jakie wyrządził rozbijając szybę w wiacie, oszacowano na około 1000 złotych.

astępnego dnia 38-letni mieszkaniec Starachowic stanął do odpowiedzi. Za zakłócanie porządku publicznego oraz posiadanie w miejscu publicznym niebezpiecznego przedmiotu z zamiarem jego użycia ukarany został mandatami karnymi na łączną kwotę 4000 złotych. To jednak nie koniec konsekwencji - w związku ze zniszczeniem mienia mężczyzna usłyszał zarzut karny. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie zostało utrwalone przez kamery monitoringu miejskiego, a policja zdecydowała się opublikować nagranie. Widać na nim, jak mężczyzna zachowuje się agresywnie i uderza siekierą w szybę wiaty.

DOWIEDZ SIE WIECEJ:
Strzały i maczety pod Toruniem. W sieci pojawiły się nagranie, policja prowadzi czynności.
Strzały i maczety pod Toruniem. W sieci pojawiły się nagranie, policja prowadzi czynności.
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie