Wieczorny przejazd tramwajem zakończył się dla 17-letniego mieszkańca Bytomia brutalnym atakiem. Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 18-latka podejrzanego o rozbój, do którego doszło w tramwaju kursującym na trasie Bytom - Świętochłowice.
Do zdarzenia doszło 20 maja wieczorem. Z ustaleń śledczych wynika, że 18-letni mieszkaniec Świętochłowic podszedł do siedzącego w tramwaju 17-latka i nagle zaatakował go. Napastnik wielokrotnie uderzał nastolatka pięściami, a następnie kopał go po całym ciele. Po pobiciu zabrał ofierze telefon komórkowy i uciekł z pojazdu.
O napaści służby zostały powiadomione przez jednego z pasażerów tramwaju. Mimo brutalnego ataku 17-latek nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawcy.
Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić tożsamość podejrzanego. 18-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie wykonano z nim czynności procesowe. Jak przekazała policja, młody mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego. Dodatkowo mężczyzna otrzymał zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonego nastolatka.
Za rozbój grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policja opublikowała również nagranie związane ze sprawą, na którym widać przebieg zdarzenia zarejestrowany przez monitoring.
