Zamiast refleksji - agresja, wulgaryzmy i bezczelność. Dwóch młodych motocyklistów na maszynach typu cross bezprawnie wjechało na drogę przeznaczoną wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Gdy jeden z cyklistów zwrócił im uwagę, sprawcy odpowiedzieli agresją i zniszczyli jego rower. Całe zajście zostało jednak nagrane, a wideo błyskawicznie pogrążyło napastników. Finał tej historii znajdzie się w sądzie.

Do tego skrajnie nieodpowiedzialnego incydentu doszło na ścieżce rowerowej w Stargardzie. Policjanci otrzymali materiał wideo, na którym widać dwóch kierujących jednośladami typu cross, którzy za nic mieli obowiązujące przepisy oraz bezpieczeństwo innych.

Awantura zamiast przeprosin

Zuchwałe zachowanie crossowców szybko przykuło uwagę jednego z prawidłowo poruszających się tam rowerzystów. Mężczyzna postanowił zareagować i zwrócił im uwagę.

Niestety, zamiast oczekiwanego zrozumienia błędu, spotkał się z wulgarną agresją. Po krótkiej wymianie zdań motocykliści gwałtownie odjechali, jednak tuż przed ucieczką celowo najechali na rower należący do zgłaszającego, poważnie go uszkadzając.

Szybka akcja policji. Pomogło nagranie

Poczucie bezkarności młodych „kozackich” kierowców nie trwało długo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie natychmiast zajęli się sprawą.

Policjanci dokładnie przeanalizowali zabezpieczone nagranie oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Skrupulatna praca pozwoliła na szybkie ustalenie tożsamości obu agresywnych kierowców - informuje stargardzka policja.

Amatorami nielegalnej jazdy po ścieżkach rowerowych okazali się dwaj mieszkańcy w wieku 18 i 20 lat.

Surowe konsekwencje

Młodzi mężczyźni odpowiedzą za szereg popełnionych wykroczeń drogowych, za co grozi im bardzo wysoka grzywna. To jednak nie koniec ich kłopotów. Starszy z nich, 20-latek, usłyszał dodatkowo zarzut karny dotyczący celowego zniszczenia mienia. O wymiarze kary zadecyduje teraz sąd.

Policja przypomina: Drogi przeznaczone dla pieszych i rowerów pod żadnym pozorem nie służą do jazdy motocyklami typu cross. Każde takie zachowanie to bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia innych. Dzięki czujności obywateli i cyfrowym nagraniom, tacy piraci drogowi nie mogą już liczyć na anonimowość.

DOWIEDZ SIE WIECEJ:
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie
Policja pokazała moment zatrzymania byłego policjanta. Podejrzanego o zabójstwo w Mierzawie ujęto po czterech dniach obławy
Policja pokazała moment zatrzymania byłego policjanta. Podejrzanego o zabójstwo w Mierzawie ujęto po czterech dniach obławy