Derby Radomia to gorący temat nie tylko wśród dorosłych kibiców. Tym razem do bójki doszło podczas meczu juniorów - rocznika 2011, a więc chłopców w wieku około 15 lat. Spotkanie trzeba było przerwać zaledwie kilka minut po rozpoczęciu. W sieci pojawiło się nagranie z zajścia.

Zamaskowane osoby wkroczyły na sektor gości

Do incydentu doszło podczas meczu Broni Radom z Radomiakiem Radom rozegranego w kategorii wiekowej U15. Według relacji Radomiaka, kilka minut po rozpoczęciu spotkania na sektor zajmowany przez kibiców przyjezdnych wkroczyły zamaskowane osoby związane z Bronią. Doszło do bijatyki. Mecz musiał zostać przerwany.

Radomiak nie gryzł się w języku w swoim oświadczeniu: - Mecz z Bronią został przerwany kilka minut po rozpoczęciu. Powodem takiej decyzji było wkroczenie zamaskowanych kibiców Broni na sektor naszych kibiców. Doszło do bijatyki. Takie coś nie powinno się wydarzyć na meczu 15-latków - czytamy w komunikacie klubu.

Broń: ostrzegaliśmy wcześniej

Broń Radom również zabrała głos, odcinając się od zachowania swoich kibiców, ale jednocześnie przypominając, że klub już wcześniej alarmował o napiętej atmosferze towarzyszącej tym derbom. W piśmie skierowanym do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej rodzice zawodników Broni sugerowali rozegranie meczu bez udziału kibiców gości - właśnie ze względu na wcześniejsze incydenty.

  • Niestety, nie udało się dokończyć dzisiejszego meczu, nawet jego pierwszej połowy z powodu zamieszek na trybunie gości. Jako drużyna odcinamy się od wszelkiej agresji, którą zaobserwowaliśmy. Takie sytuacje nie mają nic wspólnego ze sportem i nie mogą mieć miejsca. Już w ostatnim piśmie do MZPN jako rodzice nadmienialiśmy, że mecze pomiędzy Bronią i Radomiakiem kończą się bardzo często takimi sytuacjami. Sugerowaliśmy, aby mecz odbył się bez udziału kibiców gości. Zwłaszcza po poprzednim meczu, gdzie z trybun można było słyszeć wulgaryzmy wymierzone w nasz klub. Agresja rodzi tylko agresję - napisała Broń w oświadczeniu.

Gorące derby nawet wśród juniorów

Rivalryizacja między Bronią a Radomiakiem ma w Radomiu długą tradycję i niejednokrotnie wychodziła poza boisko. Tym razem jednak agresja kibiców dotknęła mecz 15-latków - chłopców, dla których piłka nożna powinna być przede wszystkim przygodą i sportem. Obydwa kluby wyraziły nadzieję na szybkie wyjaśnienie sprawy i dokończenie spotkania w spokojnej atmosferze.

DOWIEDZ SIE WIECEJ:
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie
Policja pokazała moment zatrzymania byłego policjanta. Podejrzanego o zabójstwo w Mierzawie ujęto po czterech dniach obławy
Policja pokazała moment zatrzymania byłego policjanta. Podejrzanego o zabójstwo w Mierzawie ujęto po czterech dniach obławy