Chwila nieuwagi kosztowała 40-letnią kobietę z okolic Wyszkowa niemal utratę luksusowego samochodu wartego ponad 400 tysięcy złotych. Gdy odwróciła się na moment, 39-latek wsiadł do jej Mercedesa i odjechał. Policja namierzyła złodzieja w ciągu zaledwie dwóch godzin.

Kluczyki w stacyjce, złodziej w pobliżu

Do zdarzenia doszło w środę 27 maja na terenie jednej z posesji w Kamieńczyku w gminie Wyszków. 40-letnia właścicielka Mercedesa zostawiła samochód z kluczykami w środku. Choć znajdowała się zaledwie kilka metrów od pojazdu, wystarczyła chwila nieuwagi. 39-latek wsiadł za kierownicę i odjechał - dosłownie na jej oczach. Kobieta natychmiast zadzwoniła na policję.

GPS naprowadził mundurowych

Wyszkowscy policjanci błyskawicznie ruszyli do działania. Kluczem do sukcesu okazał się system GPS zamontowany w Mercedesie - ostatnie dane z lokalizatora pozwoliły zawęzić obszar poszukiwań. Dzięki dobrej znajomości terenu funkcjonariusze odnaleźli pojazd ukryty w lesie na terenie gminy Łochów. Od zgłoszenia kradzieży do zatrzymania złodzieja minęły zaledwie dwie godziny.

Pijany, bez uprawnień i z kryminalną przeszłością

Gdy policjanci dotarli do Mercedesa, za kierownicą wciąż siedział 39-latek. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na tym nie koniec - okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że na jego koncie figurują liczne przestępstwa, w tym kradzieże z włamaniem.

Trzy miesiące aresztu i do 10 lat więzienia

39-latek trafił do policyjnej celi. W piątek 29 maja usłyszał zarzuty kradzieży samochodu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia auta mimo cofniętych uprawnień. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za sam zarzut kradzieży samochodu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mercedes wrócił do właścicielki.

DOWIEDZ SIE WIECEJ:
Strzały i maczety pod Toruniem. W sieci pojawiły się nagranie, policja prowadzi czynności.
Strzały i maczety pod Toruniem. W sieci pojawiły się nagranie, policja prowadzi czynności.
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie
Zderzenie autokaru z tramwajem w Poznaniu. W internecie pojawiło się nagranie