Skolim wywołał ogólnopolską burzę, wulgarnie atakując artystów domagających się wsparcia socjalnego. Do dyskusji dołączyła Doda - i nie zostawiła na królu latino suchej nitki. Wokalistka zakwestionowała stan, w jakim Skolim wygłaszał swój wywód, a przy okazji przypomniała mu, czym powinien się zajmować.
Skolim odpala się przy grillu
Iskrą do całej awantury był weekend majowy, gdy Skolim pojawił się na pikniku w Czeremsze na Podlasiu - przy okazji promocji swojej nowej marki wędliniarskiej. W trakcie transmisji na żywo na TikToku, w tle zapachu grillowanej kiełbasy i muzyki ze swoich hitów, wokalista przeszedł do ostrego ataku na środowisko artystyczne. Stwierdził wprost, że publiczne pieniądze nie powinny trafiać do artystów, bo starsi z nich przez całą karierę "przechlali i prze*pali", a młodsi "robią taką chu*ową muzykę, że nikt tego nie chce oglądać". Całość podsumował dosadnym stwierdzeniem, że pieniądze podatników powinny iść na dzieci i drogi, a nie na "k*rwy i ćp*nów". Nagranie błyskawicznie obiegło sieć.

Doda: "Zajmij się sprzedawaniem swojej kiełbasy"
Wypowiedź Skolima nie umknęła uwadze Dody, która - sama będąc zwolenniczką systemu wsparcia dla artystów - zabrała głos publicznie. Wokalistka nie gryzła się w język. W odpowiedzi na tyradę kolegi z branży stwierdziła wprost, że Skolim powinien zająć się sprzedawaniem swojej kiełbasy, zamiast wypowiadać się w sprawach, których - jej zdaniem - nie rozumie. Piosenkarka pokusiła się też o złośliwą sugestię dotyczącą stanu, w jakim nagrano kontrowersyjny materiał: - Może był pod wpływem czegoś? - miała zapytać retorycznie.
Doda: artyści nie mają głowy na karku - i właśnie dlatego potrzebują wsparcia
To nie pierwsza wypowiedź Dody w temacie emerytur dla artystów. Wcześniej wokalistka przyznała, że sama nie liczy na ZUS i stara się budować własne oszczędności i inwestycje. Jednocześnie broniła systemu wsparcia dla tych, którym się to nie udało. Jak tłumaczyła, artyści z natury żyją w chmurach, nie myślą o finansach i dlatego wielu z nich kończy z bankructwem - a państwo powinno im się odwdzięczyć chociaż skromną emeryturą za lata dawania z siebie wszystkiego na scenie.
🚨 DODA ATAKUJE SKOLIMA
— Pigułka 💊 (@informacyjnie) June 1, 2026
🗣️: Obrzydliwa szokująca wypowiedź o artystach, myślałam że ma więcej empatii chyba że był pod wpływem czegoś. Każda osoba która to udostępnia przyczynia się do hejtu na artystach pic.twitter.com/knThUTvVRV
Skolim kontra reszta branży
Skolim, który chwali się koncertowaniem ponad 500 razy w roku, a przy tym prowadzi stację benzynową, sprzedaje własną kiełbasę i inwestuje w kolejne biznesy, najwyraźniej nie ma cierpliwości do kolegów mniej zaradnych finansowo. Jego wywód podzielił jednak opinię publiczną - internauci w większości stanęli po jego stronie, branża artystyczna - zdecydowanie nie.
